Josephine Wentholt en dubbel door op WK

23/04/10

Josephine Wentholt (foto) en het jongensdubbel Jim Middelburg/Russell Muns hebben dag 3 gehaald van het WK badminton voor junioren. Nick Fransman is er niet in geslaagd om van de favoriet te winnen. De als nummer één geplaatste Chinees Huang Yuxiang had in de eerste game zijn handen vol aan Fransman, die met slechts 20-22 onderuit ging. In de tweede game was het verschil aanzienlijk groter. Josephine bleef in drie games overeind tegen de Oostenrijkse Alexandra Mathis. Via Sindhu P.V. uit India moet ze proberen de kwartfinale te bereiken. Het dubbel Jim/Russell won gemakkelijk van een Zuid-Afrikaans dubbel en daarna met 21-18 in de derde gam Almer/Trojan uit Oostenrijk. Als vandaag het 5/8 geplaatste Duitse duo Holzer/Schwenger wordt geklopt, zitten ze bij de beste acht.

Een verslag vanuit Mexico van Ger Tabeling:

Jim en Soraya beten de spits af tegen Hwa Jung Ki en Seung Chan Shin. Een sterk Koreaans koppel. Jim en Soraya hadden een aarzelende start maar kwamen halverwege de partij goed terug maar verloren de eerste game toch met 17-21. In het begin van de tweede game gingen ze goed door met de tactiek waarmee ze de eerste waren geëindigd. Ze hadden hierdoor de hele game een voorsprong. De Koreanen kwamen nog wel even terug maar konden niet verhinderen dat we deze game winnend afsloten: 21-17. Ook in de derde game gingen de Nederlanders goed van start en wonnen eigenlijk vrij gemakkelijk en verrassend met 21-15.

Later op de dag speelden ze tegen de 3/4geplaatste Japanners Shohei Hoshino en Naoko Fukuman. Zij waren een maatje te groot maar er werd toch goed gevochten en een respectabel aantal van 16 punten behaald in de tweede game.

Russell speelde in de mixed met gelegenheidspartner Elisa Widowtiz uit Oostenrijk. Na een bye in de eerste ronde wonnen ze in twee games van de Zuid-Afrikanen Justin Mortimer en Sandra le Grange met 21-12 en 23-21. In de derde ronde hadden ze geen kans tussen een sterk Maleisisch koppel (Yao Han OW en Pei Ying Lai).

Russell en Jim speelden in het mannendubbel tegen de Zuid-Afrikanen Andries Malan en Prakash Vajayanath. Dit was een makkelijke prooi voor ons dubbel: 21-12 en 21-6. In de tweede ronde waren de tegenstanders de Oostenrijkers Matthias Almer en Dominik Trojan. Jim en Russell moesten knokken voor elk punt en het werd een spannende wedstrijd. Nadat we de eerste game verloren hadden met 20-22 wonnen ze twee spannende games met 21-18. Ze zitten nu bij de laatste 16.

Nick moest het om bij de laatste 16 te komen het opnemen tegen de als geplaatste Chinees Huauh Yuxiang. In de eerste game nam Nick direct een voorsprong en gaf die tot aan de 19 niet meer uit handen. Op dat moment had hij het publiek achter zich die luidruchtig van zich lieten horen op het moment dat Nick een punt maakte. Het was een ontzettend goede eerste game die Nick maar nipt verloor maar eigenlijk verdiend had om te winnen: 21-23. In de tweede gaf de Chinees gas maar kon toch niet echt los komen van Nick die goed stand hield tot de rust. Daarna versnelde de favoriet en verloor Nick met 11-21. Hij kon met opgeheven hoofd de baan verlaten.

Josephine moest winnen van de Oostenrijkse Alexandra Mathis om bij de laatste 16 te komen. Het werd een slopende driegamer waarin Josephine de langste adem had. Nadat ze de eerste game had gewonnen met 21-17 kwam de Oostenrijkse goed terug in de tweede game. Josephine zat er behoorlijk doorheen (vermoeid). Toch lukte het haar om er in de derde game alles uit te halen. Ze won overtuigend met 21-8. Een prima prestatie!

Josephine en Thamar moesten het in het vrouwendubbel opnemen tegen de 5/8 geplaatste Ayumi Mine en Kurumi Yonao. Het Oranje-duo speelde zeker niet slecht maar de Japanners waren in de eerste game een maatje te groot: 11-21. In de tweede liep het al beter en kwamen we zelfs op een voorsprong van 15-12. Prachtige rallies met wel dertig slagen. De dames hielden de voorsprong en pakten een game met 21-17. In de derde game hielden de Japanners onze speelsters goed onder druk en stonden ze flink voor maar toen er van speelhelft gewisseld werd, was de stand aardig rechtgetrokken: 9-11. Er ontstond een prachtige strijd waarbij er zeker winstkansen voor onze dames waren. We waren nog als laatste aan het spelen en al het publiek scandeerde onze naam “Hollanda Hollanda”. Uiteindelijk werd het 17-21 voor de Japanners.

Vandaag spelen dus in ieder geval Josephine nog en het mannendubbel van Jim en Russell voor een plaats bij de beste 8 van de wereld en Nick voor een plaats bij de nummers 25 tm 32. Zie www.toernooi.nl.

MEISJESENKELSPEL

Eerste hoofdronde
(laatste 32)
Josephine Wentholt w.v. Alexandra Mathis (Oos) 21-17, 16-21, 21-8

Achtste finale
Josephine - Sindhu P.V. (India)

JONGENSENKELSPEL

Eerste hoofdronde

Nick Fransman v.v. Huang Yuxiang (Chi, 1) 20-22, 11-21

JONGENSDUBBELSPEL

Eerste ronde

Jim Middelburg/Russell Muns w.v. Andries Malan/Prakash Vajayanath (Z-A) 21-12, 21-6

Tweede ronde
Jim/Russell w.v. Matthias Almer/Dominik Trojan (Oos) 20-22, 21-18, 21-18

Achtste finale
Jim/Russell - Fabian Holzer/Max Schwenger (Dui, 5/8)

MEISJESDUBBELSPEL

Eerste ronde bye

Josephine Wentholt/Thamar Peters bye

Tweede ronde
Josephine/Thamar v.v. Ayumi Mine/Kurumi Yonao (Jap, 5/8) 11-21, 21-17, 17-21

GEMENGDDUBBELSPEL

Eerste ronde

Jim Middelburg/Soraya de Visch Eijbergen bye
Russell Muns/Elisa Widowitz (Oos) bye

Tweede ronde
Jim/Soraya w.v. Ki Hwa Jung/Seung Chan Shin (Z-K) 17-21, 21-17, 21-14
Russell/Elisa (Oos) w.v. Justin Mortimer/Sandra le Grange (Z-A) 21-12, 23-21

Derde ronde

Jim/Soraya v.v. Shohei Hoshino/Naoko Fukuman (Jap,) 8-21, 16-21
Russell/Elisa v.v. Yao Han Ow/Pei Ying Lei (Mal, 2) 20-22, 11-21

blad bekijk hem online orange_block_more
Klik hier orange_block_more
badmintonshoporange_block_more